Telefon
731 993 641
Otevírací doba
7:00 - 17:00

Foam roller aneb pomocník pro vaši regeneraci

Foam roller neboli pěnový válec se stal v posledních letech velkým hitem nejen u sportovců v oblasti regenerace a domácí péče o svaly. Svoji oblibu si především získal jednoduchým použitím a rychle se dostavujícími výsledky.

Jaký je jeho hlavní účinek?

S rollerem si můžeme každý dopřát masáž měkkých tkáni neboli myofasciální uvolnění, aniž bychom museli navštívit maséra. Způsob provedení je zcela jednoduchý. Válec umístíme pod partii na našem těle, kterou chceme promasírovat, položíme se opatrně na vrch válce, tak abychom mohli tlak ovládat svým tělem. Pomalým posouváním rolleru nahoru a dolů uvolňujeme místa, která jsou ztuhlá.

Uvolňování bolestivé okostice

Má roller ještě nějaká využití?

Pokud už jsou naše svaly uvolněné, neznamená to, že už pěnový válec nebudeme potřebovat. Díky této pomůcce můžeme pracovat na flexibilitě, mobilitě a stabilizaci našeho těla. Při pravidelném cvičení docílíme zvýšení rozsahu pohybu a tím můžeme dosáhnout lepších výsledků v jakémkoli sportovním odvětví. Cvičením na válci se zvyšuje průtok krve a kyslíku a zvyšuje se pružnost kůže. Pravidelným uvolňováním svalů můžeme i dlouhodobě snížit chronické bolesti zad, nohou a dalších svalových partií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *